התקנת מעקות בגובה והדגשים שחשוב להכיר

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר

כאשר מדובר על התקנת מעקה בגובה, בין אם גגות מבנים או במרפסות גבוהות, יש כמה דגשי בטיחות שחובה לקחת בחשבון, כולל כללים הנוגעים לבטיחות עבודה בגובה. רגע לפני שמזמינים את אנשי המקצוע, ריכזנו עבורכם כמה טיפים ששווה לזכור – קראו כאן. 

כמה מילים לגבי החשיבות שבהתקנה המעקות 

התקנת מעקה על הגג או במרפסת, זה לא רק עניין של אסתטיקה, אלא גם עניין של בטיחות. בסופו של דבר, מעקה תקני יכול למנוע נפילות ותאונות קשות. לכן חשוב לוודא שההתקנה נעשית בצורה מקצועית ותוך הקפדה על כל התקנים, כולל התקנת קו חיים במקרה הצורך. כל עוד מתקינים את האלמנטים הבטיחותיים המתאימים, ניתן ליהנות בראש שקט מהגג או מהמרפסת, בידיעה שאתם מוגנים. עם זאת, חשוב לציין כי ישנם סוגים שונים של מעקות, כאשר כל אחד מהסוגים מאופיין ביתרונות וחסרונות אחרים. זו הסיבה לכך שכאשר בוחרים מעקה, הבחירה צריכה לקום וליפול על הנושא של חומר הגלם. באופן טבעי, חלק מהחומרים חזקים הרבה יותר מאשר חומרים אחרים. 

מה חשוב לדעת לפני התקנת מעקה?

קודם כל, חשוב לדבר על הנושא של תקנים. ודאו שהמעקה שתתקינו עומד בכל התקנים הרלוונטיים, היות שהתקן קובע דרישות לגבי גובה המעקה, מרווחים בין המוטות, חוזק המעקה ועוד. כל אלו הם אלמנטים ופרמטרים אשר משליכים ישירות על הבטיחות שלכם בזמן השימוש במעקה. מבחינת חומרים, זכרו כי קיימים סוגים שונים של חומרים מהם ניתן להכין מעקות, כמו למשל:

  • ברזל: עמיד במיוחד, אבל נחשב חומר גלם אשר מחליד עם השנים.
  • אלומיניום: פחות חזק מאשר ברזל ופלדה, אבל גם אינו מחליד ואינו מפתח קורוזיה כמו חומרים אלו.
  • עץ וזכוכית: אלו בדרך כלל ניתנים לשילוב בתוך מעקות, אך ניתן גם להשתמש בהם בתור חומרי גלם עיקריים. במידה שכן, בדרך כלל יהיה מדובר בזכוכית מחוסמת.

יש לציין, באופן טבעי, לכל חומר יש יתרונות וחסרונות מבחינת עמידות, מראה, תחזוקה בטווח הארוך ועלויות כלליות.

לסיכום, כמה מילים לגבי בטיחות ההתקנה

בסופו של דבר, בין אם אתם צריכים התקנה בגובה של מעקה מסוג כזה או אחר, חשוב לוודא שהמעקה מותקן בצורה מקצועית על ידי איש מקצוע מוסמך. ההתקנה צריכה להתבצע בהתאם לתקנים ובאופן שיבטיח את חוזק המעקה ועמידותו, כמו גם בהתאם לכללים של בטיחות עבודה בגובה בישראל. זה שהמעקה חייב להיות בטיחותי, זה ברור. אבל, לעיתים אנשים שוכחים כי גם פעולת ההתקנה חייבת להתבצע בהתאם לכללי הבטיחות הרלוונטיים בתחום. לכן, לפני שאתם מתירים לכל איש מקצוע כזה או אחר לעלות על הגג שלכם עבור התקנה מסוכנת, ודאו כי אותו אדם מחזיק רישיון עבודה וכן עובד בצורה בטוחה ומוסדרת. באופן הזה תוכלו ליהנות מצד אחד ממעקה בטוח, אבל מצד שני, גם לא לסכן אף אחד במהלך ההתקנה. 

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר

המרכז לארונות פח ומעקות

ייצור והתקנה של ארונות חשמל מפח ומעקות באיכות בלתי מתפשרת ובמחיר זול ומשתלם! הצטרפו גם אתם לאלפי לקוחות מרוצים שכבר מקבלים מאיתנו שירות אמין, מקצועי ובמחירים ללא תחרות.

אז מה היה לנו בכתבה:

צרו איתנו קשר